Објавен е новиот видеоспот на Дејвид Боуви

За песната “No Plan” Станува збор за песната “No Plan” која ќе се најде на истоимениот нов ЕП албум кој

Прочитај повеќе

Канје, жити Бога не го препевај Боуви

Илјадници луѓе потпишаа петиција во обид да го спречат Канје Вест да сними трибјут албум за Дејвид Боуви. Петицијата моментално

Прочитај повеќе

Небото е комплетно, збогум Дејвид Боуви

[fblike] Легендарниот Дејвид Боуви ја изгуби 18-месечната битка со ракот и почина на 69-годишна возраст, набргу по објавувањето на неговиот

Прочитај повеќе

KissAnime kissanime boku no hero academia: That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (https://kissanimeonline.com/m/JM1L) Episode 12

4Anime 4anime bleach: Redo of Healer Episode 12