Симптоми и превенција на топлотен удар

Доколку топлотната исцрпеност не е третирана, може да резултира со топлотен удар.

Прочитај повеќе

AnimeHeaven watch anime dub: Watch One Piece Episode 832 (https://animeheaven.pro/m/2z1/ep-832)

AniWatch anime websites: Watch The Promised Neverland Season 2 Episode 11 (https://aniwatch.pro/m/zd0k/ep-11)