Некогаш и Сега: Васко и Бранко (Фото)

Коментар не е потребен, нели? Once upon a time. Posted by Branko Ognjanovski on Tuesday, October 24, 2017 Заврши турнеата во

Прочитај повеќе

Идеален кандидат. Нема веќе вакви

Идеален кандидат. Нема веќе вакви. Posted by Branko Ognjanovski on Saturday, September 30, 2017

Прочитај повеќе

Батка, ако сакаш тужи ме, јас не ја вадам…

Кога сосема случајно ќе налеташ на голем фан на К-15 во Мелбурн… [fblike] Васко Тодоров сосема случајно налетал на младо

Прочитај повеќе

БЕЈБИСИТЕР – “BATKA Wasteland Production” (Видео)

[fblike] BATKA Westeland Production БЕЈБИСИТЕР [youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=_Dj_B_dlSQU[/youtube]

Прочитај повеќе

Тошо Малерот: Абе Баце, знаеш што приметив овде у Австралија, ако не работиш, немаш пари

Само шо се слушнав со Тошо Малерот и меѓу другото ми вика: “Абе Баце, знаеш што приметив овде у Австралија,

Прочитај повеќе

Скеч од Дијаспората: “Репортер” (Видео)

 РЕПОРТЕР  BATKA Westeland Production [youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=-2jbWnB-bKM[/youtube] [button color=”#000″ background=”#fff” size=”large” src=”http://majkatiitatkoti.com/tag/batka-wasteland-production/”]Можеби ќе ве интересира повеќе од “BATKA Wasteland Production”[/button]

Прочитај повеќе

ЧАСТЕЊЕ – “BATKA Wasteland Production” (Видео)

ЧАСТЕЊЕ BATKA Westeland Production [youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=CUl5vgZy22Q[/youtube]

Прочитај повеќе

Ристо и Блажо на Скајп (Видео)

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=BprmPF5wAz0[/youtube] BATKA Westeland Production

Прочитај повеќе

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

Website https://animebee.to: Watch Pokemon: Pikachu's Ghost Festival! animebee Episode Full dubbed anime

AnimeDao: Pokémon the Series: Sun & Moon (Dub) anime episode 144 online free at https://animedao.nl overlord animedao

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

Librarything: https://www.librarything.com/profile/gogoanimelol

Qiita: https://qiita.com/animeflixnl