Зошто ги исмевате луѓето што бараат да си ги прошетаат домашните миленици… Зошто?

Јас не знам што ви е со ова исмевање на луѓето што бараат да си ги прошетаат домашните миленици во периодот од 16 часот до 5 часот, како што впрочем е и во Србија и во Грција. Тој што немал миленик можеби не може да сфати, но милениците се дел од многу семејства и нехумано е да се остават да патат по 13 саати, поради извршување основни потреби.

„Давајте им помалку вода“ не е никакво решение. Решение е да се сфати дека на планетава не живеат само луѓе со потреби.

Патем, природата упорно не потсетува дека треба да го разбиеме тоа себично и надмоќно чувство дека само ние владееме со планетава, ама гледам до многу од вас не е стигнат апелот.

Очигледно пораката од „Медена земја“ малку од вас ја разбрале, за функцијата на целокупниот биолошки еко систем.

Фејсбук статус на Мери Јордановска

Посетено 1.286 пати

AnimeDao: Mob Psycho 100: The Spirits and Such Consultation Office's First Company Outing - A Healing Trip That Warms the Heart (Dub) anime episode Full online free at https://animedao.nl animedao tower of god

Watch The Irregular at Magic High School The Movie - The Girl Who Summons The Stars Episode Full

TwistMoe: Blade of the Immortal: -Immortal- anime episode 24 online free at https://twistmoe.net watch anime dub

AnimeBee Watch english anime Online in HD for FREE

Bigpictureclasses: https://www.bigpictureclasses.com/users/animefreakws

Podomatic: https://www.podomatic.com/podcasts/animefreak-ws