Ана од „Пеперминт“ плени со своите цртежи! Ќе се заљубите во нив со само еден поглед… (ГАЛЕРИЈА)

Не постои човек кој не слушнал за македонската рок-група Пеперминт или барем случајно/намерно не налетал на некоја од нивните песни… „Ако“, „Девојката со точакот“, „Зошто не се смееш?“ и многу други песни.

Но, овој пат главниот акцент го ставаме на новата уметничка надеж, Ана Трифуновски, вокалистка во рок-бендот, која што е вистинско чудо!

Ана започнала пред месец дена од нигде никаде да црта, а сега веќе брои цртежи на кои многумина можат само да им позавидат. Како мајстор на перо што раскажува приказни кои се премногу добри за да бидат вистините, а ги чувствувате како веќе да сте дел од нив, како вајар што обликува тела на кои што жените можат да бидат само љубоморни, така и Ана создава лица на девојки во кои мажите би се заљубиле без да трепнат, а жените би биле завидливи. Иако е само цртеж…

Кога во прашање е талентот, за него велат дека тој е само 5-10%, а се останато е само вежбање и усовршување. Ана имала талент цел живот, а маестрално го усовршува од ден во ден и нејзините фејсбук пријатели се вистински сведоци за тоа.

Немаме ништо што повеќе да додадеме, освен да ви ја преточиме убавината која доаѓа од вештите раце на Ана Трифуновски.

Ана, на светот му се потребни повеќе уметнички души како тебе!

Уживајте…

 

 

Посетено 1.812 пати

TwistMoe: Space Pirate Captain Harlock anime episode 42 online free at https://twistmoe.net teist moe

DRAMAtical Murder: Data_xx_Transitory Episode Full

Website https://4anime.biz: Watch Library Wars 4anime Episode 12 persona 4 the animation

Seiyu's Life! (https://animefreak.ws/m/bKv) Episode 13

Jigsawplanet: https://www.jigsawplanet.com/kissanimemx?viewas=2e192a4174b8

Provenexpert: https://www.provenexpert.com/animeflixnl/?mode=preview