Најдобрите производи од IKEA според дизајнери

Кои производи од IKEA да ги одберете следниот пат? Од првиот апартман до вашиот дом од соништата, постои еден бренд за декорирање кој ќе се најде и во двата: ИКЕА. Шведскиот гигант ја има доведено до перфекција уметноста на мода и функција со своите минималистички колекции кои се...

Внатрешни врати какви што не сте виделе

Понекогаш надворешните врати можат да бидат необични, но најчесто вратите во домот не се баш многу интересни-, туку се најобични плочи од дрво.  Но не секогаш.  Погледнете ги овие внатрешни врати кои  ќе ви се допаѓаат секогаш кога ќе преминувате од една соба во друга. Горе: Оваа...

Пет контроверзни декоративни предмети (зошто можеби ги сакате)

Луѓето знаат да критикуваат, но не дозволувајте тоа да ве запре да го имате тоа што сакате во вашиот дом. Еве пет “озлогласени” предмети и зошто можеби сепак ги сакате. Тепих од ѕид до ѕид – Теписите се надвор од мода во последнава декада, но се чини дека се подготвени за...

Три тајни кои хотелите не сакаат да ги знаете

Кога станува збор за хотели, сите кои често патуваат имаат свој совет за подобар престој.   Ретко кога овие совети доаѓаат директно од хотелските работници.   По букирање на престој во некој хотел, доаѓаме со одредени очекувања, но има многу страни од хотелското искуств...

10 интересни работи кои не ги знаете за Белата Куќа

На пример: Еден претседател беше преплашен од прекинувачите за светло Дизајнирана е да личи на Ирскиот Парламент George Washington го преферираше дизајнот на градбата затоа што беше многу различен од Европските кралски палати. Има 147 прозорци Исто така има 412 врати, 28 камини...