Пушењето марихуана е причината за НЕвлажнењето на вашата вагина

Доколку сте девојка и пушите марихуана, оваа информација би била доста важна за вас, кажуваат научниците кои преку истражувања докажале како всушност марихуаната влијае врз вагината. Вистина е дека секој човек различно реагира на наркотични дејства и сечиј организам е различе...

Зошто постојано ве чеша задникот?

Сигурно сите ве има чешано задникот досега, а не сте ја знаеле вистинската причина за тоа и постојано сте чепкале со раката таму назад, но чешањето сепак не престанувало. Не зборуваме за она чешање од нехигиена, туку за чешање настанато од медицински причини, а тоа се следнит...

Малку познат факт: Последните зборови на Салвадор Дали

Надреална смрт ПОСЛЕДНИТЕ ЗБОРОВИ НА ГОЛЕМИОТ НАДРЕАЛИСТ БИЛЕ: ”КАДЕ МИ Е ЧАСОВНИКОТ?” ЗАКЛУЧОК: ОСЕТИЛ ЧОВЕКОТ ДЕКА МУ ИЗМИНАЛО ВРЕМЕТО…

Хитлер бил вегетаријанец?

За најомразениот германец во историјата на светот, Адолф Хитлер има некои интересни работи кои можеби не сте ги слушнале досега. Ова се само неколку од нив… - Хитлер сакал да стане уметник, но бил одбиен од уметничката школа два пати. - Хитлер ги вежбал своите говор...

Малку Познат Факт: Русите И Компјутерот

Машини за куцање VS Компјутер Руските јавни услуги сеуште користат машина за куцање наместо комјутер, со цел да го избегнат онлајн надзорот НАПОМЕНА: МОМЕНТАЛНО БРИЛИЈАНТНАТА ИДЕЈА ЈА ...

Малку познат факт: Смртта и креветот

Паѓање од кревет ВО ПРОСЕК, 450 ЛУЃЕ ГОДИШНО УМИРААТ ПОРАДИ ПАЃАЊЕ ОД КРЕВЕТ НАПОМЕНА: ОД СЕГА, СПИЕЊЕ СО КАЦИГА…ЗА СЕКОЈ СЛУЧАЈ!  

Малку Познат Факт: Покахонтас И Годините

5-то одделение КОГА СЕ ЗАПОЗНАЛА СО ЏОН СМИТ, ПОКАХОНТАС БИЛА САМО 11 ГОДИНИ, А ТОЈ 28 ЗАКЛУЧОК: ПЕДОФИЛИЈА, ПЕДОФИЛИЈА НАСЕКАДЕ.

Малку Познат Факт: Колку Вкупно Плочи Продале Битлси

Ливерпулските мега-ѕвезди и продадениот тираж Статистиката покажува дека The Beatles продале повеќе плочи од Боб Марли, Тупак, Нирвана, Канје Вест, Бич Бојс и Арета Френклин заедно НАПОМЕНА: ДАЛИ ТИЕ ШТО ЈА ПРАВЕЛЕ СТАТИСТИКАТА, НЕКОГАШ СЛУШНА...

Малку познат факт: Кои мажи имаат повеќе секс

Посреќен брак и повеќе секс Истражувањата покажале дека мажите што помагаат во домашните обврски имаат посреќен брак и повеќе секс. ЗАКЛУЧОК: ОВА ИСТРАЖУВАЊЕ СТО ПОСТО ГО ВР...

Малку Познат Факт: Гушкањето И Здравјето

Гушкајте се повеќе, здраво е Најновите медицински откритија покажуваат дека гушкањето го намалува крвниот притисок  ЗАКЛУЧОК:  ЕВЕ ЗОШТО СИ ПАТАМ ...