Јовица Михајловски: Извини Игор, не те прашав, за Македонија се работи

СДСМ! Подобар министер, не советник, за привлекување инвестиции – странски, домашни, планетарни, од Игор Џамбазов, нема … Posted by Jovica Mihajlovski on Friday, July 21, 2017

ПРЕМИЕРА “ГОВОРНА МАНА” (Фотогалерија)

Премиерна изведба на претставата „Говорна мана“ во режија на Драгана Милошевски-Попов. Носечките улоги се на актерите: Игор Џамбазов, Сашка Димитровска и Ивица Димитријевиќ Премиера: 15.3 | 20:00 Следни изведби: 16.3 | 18:00 и 29.3 | 21:00 Автор: Горан Марковиќ Режисер: Драга...

„Говорна мана“ во режија на Драгана Милошевски-Попов.

Нема провокација, ако нема игра, а подобро место за игра од театарот не постои! МНТ со најновата премиерна изведба на претставата „Говорна мана“ во режија на Драгана Милошевски-Попов. Носечките улоги се на актерите: Игор Џамбазов, Сашка Димитровска и Ивица Дими...

Весна Бејби: Овој профил на Игор е лажен и е злоупотреба

 ЕДИНСТВЕН ОФИЦИЈАЛЕН  ФАН ПЕЈЏ НА ИГОР ЏАМБАЗОВ  powered by www.majkatiitatkoti.com

Џамбо Forza туторијали со Игор Џамбазов

Веќе се запознавме со брзиот кредит Forza и поволностите кои тој ги нуди, а сега Игор ни објаснува за што сè може тој да се користи и како. Скоцкано во три „Џамбо туторијали“, во следните видеа може да дознаете сè што ве интересира. Џамбо туторијал 1: Џамбо туторијал 2: Џ...

„НОЌ СО ЅВЕЗДИТЕ“: Дочекај ја Старата нова година во МНТ, 13 Јануари од 21:30ч

Дочекај ја Старата нова година во МНТ, 13 Јануари од 21:30ч Дочекај ја Старата нова година во МНТ . „НОЌ СО ЅВЕЗДИТЕ“ Сашко Коцев, Игор Џамбазов, Гуру Харе Бенд Stand Up! Хумор! Забава! Жур! Дружење! Музика! 13. Јануари од 21:30ч… #igordzambazov #saskokocev #mnt #party...

Трендафил Бенд – Пушење

Трендафил и Игор, 31 Декември 2015. Рибник Маврик – Маврово

Глумците пеат: МНТ прoслава (Видео)

МНТ прослава… #mnt #igordzambazov #vesnapetrusevska #livemusic #live #music #skopje #macedonia A video posted by Мајка Ти и Татко Ти (@majkatiitatkoti) on Dec 23, 2016 at 2:21pm PST Тамара и Игор – Тажна љубов, среќна песна… #mnt #igordzambazov #tamaratodevska...

Рускиот милијардер Бојко преку својата фирма во Македонија ја понуди услугата “Форца”, брз онлајн кредит

Богатството на Бојко според Forbes е проценето на 1,2 милијарди долари, а тој има бизниси во повеќе индустрии. Неговата фирма Диџитал Фајненс Интернешнл на македонскиот пазар ќе ја понуди услугата Форца, брз онлајн кредит Рускиот милијардер Олег Бојко, сопственик на групација...