Дејвид Боуви како им позира на папараците

Покојниот  фраер Дејвид Боуви дури и позирал најфраерски…

Објавен е новиот видеоспот на Дејвид Боуви

За песната “No Plan” Станува збор за песната “No Plan” која ќе се најде на истоимениот нов ЕП албум кој излегува денеска No Plan, Killing A Little Time и When I Met You се последните три песни кои ги сними англискиот музички великан Дејвид Боуви, кои сег...

Канје, жити Бога не го препевај Боуви

Илјадници луѓе потпишаа петиција во обид да го спречат Канје Вест да сними трибјут албум за Дејвид Боуви. Петицијата моментално има над 7.000 потписи иако не ни има официјална потврда ни од Канје ни од неговиот тим дека таков албум се планира. Веста потекнува од The Daily Sta...

Небото е комплетно, збогум Дејвид Боуви

Легендарниот Дејвид Боуви ја изгуби 18-месечната битка со ракот и почина на 69-годишна возраст, набргу по објавувањето на неговиот последен албум. Светот на музиката изгуби неповторлив уметник. Неговиот син и публицистот ја потврдија веста за смртта на официјалната ...