Ова е Тахити (Видео)

Погледнете го видеото во кое KALOEA Bikinis ни го претставува Тахити

Претседател (Видео)

 Наш избор од К-15  Тошо претседател на куќен совет

За Зајко сега немаТ зима… (Видео)

 Наш избор од К-15  За Зајко сега немаТ зима… @nikocomputers #k15 #скеч #реклама #retro #commercial #nikocomputers A post shared by Мајка Ти и Татко Ти (@majkatiitatkoti) on May 11, 2017 at 7:45am PDT

Будење без кафе, дали е можно?! (Видео)

7 совети како да се разбудите без кафе

Убавите работи не паѓаат од небо, некој треба да се погрижи и за тоа, зарем не?

Пред да започне официјалната продажба на новиот Samsung S8 на 28 април, дел од нестрпливите корисници на Телеком веќе го имале нарачано онлајн. Можеби тоа и не звучи како некоја посебна вест, но ако пратката од небо ви стигне пред вашиот дом, тогаш е веќе сосема нешто...

Објективот на Роберт Атанасовски овековечи историски мигови (Видео)

Роберт Атанасовски е фоторепортер кој овековечил многу историски момени од македонската историја. Бил сведок на аферата „Тат“, на бегалската криза во Косово, конфликтот во Македонија. Бил сведок на многу човечки судбини, радости, на голготата на мигрантите, на судби...

Зборувај ми за Скопје

Нина Спирова – Зборувај за Скопје Зборувај ми за Скопје Ми здодеваш ти со Трафалгар сквер или пак Шанзелизе Со Париз, Малме, Венеција, Рим, или пак Њујорк и Беч. Се фалиш што си бил во Монте Карло, во Лондон чај те честел Елтон Џон си бил од северен до јужен пол го но...

Малдиви: Подводен ресторан (Видео)

Во подводниот ресторан Ithaa кој се наоѓа на Малдивите можете да уживате во вкусното јадење и во исто време да се воодушевувате од убавините на морето!