СТЕФКА ЕЛЗЕСЕР

utrinsko kafe baner CRN tenokKIMBO LOGO banner

stefka elzeser_majkatiitatkoti

Стефка Елзесер – Цеце

Последниве години, кафето не ми е првата работа што ми се случува наутро. Прво теретана(у вакви тмурни денови ми се случува и да ја “рипнам” теретаната) па пијам сок од цвекло, јаболка, помаранџа… Во меѓувреме или јас или сопругот веќе го имаме стаено кафето. На раат, со цигарче се пие првото кафе, уз Фејсбук и дискусија.  Туширање, спремање за на работа иде потоа. На пат до ординација, телефонско договарање со сестра Бети, и наравно потсетување да стави кафе!! Денот може да почне.
(Посетено 2.357 пати, 2 денес)
Мајка Ти и Татко Ти
Автор
Мајка Ти и Татко Ти

Поврзани Статии

  1. London Одговор

    ‘Uz’ . ‘naravno’ – grozno. Kade vi e makedonskiot? ima li kraj na arogancijata

Оставете одговор

*