СЕМАФОРИТЕ МОЈАТА СУДБИНА

Фејсбук статус: Дана Прелиќ
peraci na semafor_majkatiitatkoti[fblike]
Чекам на семафор, си прскам парфемче и давам знак на двајца тинејџери дека не сакам да ја чистат шофершајбната. Не се откажуваат, застануваат и викаат по мене:
-” Мајчеее” – скар сум не се вртам оти “мајче” е само чекор до “бапче” 
-“Теткеее” – е така може 
Отворам прозорец, две глави и голи вратови.
-“Тетке, ај прсни нѐ и нас”.
Ок. 2х2- две прскања по чоек. Кшшш, кшшш, кшшшш, кшшш.
-“Фала тетке”
-“Нема на што теткини, шибајте”! 

[button color=”#000″ background=”#fff” size=”large” src=”http://majkatiitatkoti.com/tag/%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%9C/”]Можеби ќе ве интересира повеќе од истиот автор[/button]baner-jk plaza logo

Посетено 733 пати (1 денес)

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!