Малку Познат Факт: Колку Вкупно Плочи Продале Битлси

Ливерпулските мега-ѕвезди и продадениот тираж

The Beatles-naslovna_majkatiitatkoti
Статистиката покажува дека The Beatles продале повеќе плочи од
Боб Марли, Тупак, Нирвана, Канје Вест, Бич Бојс и Арета Френклин заедно


НАПОМЕНА:

ДАЛИ ТИЕ ШТО ЈА ПРАВЕЛЕ СТАТИСТИКАТА, НЕКОГАШ СЛУШНАЛЕ ЗА
free-download

(Посетено 1.492 пати, 1 денес)

Поврзани Статии

Оставете одговор

*