Кејт Бланшет: Од бездомничка до примабалерина

Повеќе лица на познатата актерка

kejt blanset-pocetna_majkatiitatkoti

Добитничката на две престижни филмски награди Оскар уште еднаш покажа дека лесно може да се трансформира во било кој  карактер
Убавата актерка Кејт Бланшет стана ѕвезда на новиот уметнички проект. Берлинскиот уметник Julian Rosefeldt кој ќе ја отвори изложбата наречена “Манифестот” во Австралија на 9. декември, направи проект во кој главна протагонистка е Кејт Бланшет. Во неколку различни ликови ја ја прикажа трансформацијата на актерката во улогите на бездомничка, примабалерина, рок-ѕвезда, учителка, телевизиска презентерка и многу други. Колку вешто го пренесе изгледот, емоцијата и расположението на карактерите може да ги види на фотографиите, а изложбата ќе биде представена во форма на видео инсталација и фотографија во движење. Фасцинантно.

tumblr_nxrfjt2ZbD1svfiimo1_1280__2

(Посетено 1.192 пати, 1 денес)
Мајка Ти и Татко Ти
Автор
Мајка Ти и Татко Ти

Поврзани Статии

Оставете одговор

*