Хитлер бил вегетаријанец?

За најомразениот германец во историјата на светот, Адолф Хитлер има некои интересни работи кои можеби не сте ги слушнале досега. Ова се само неколку од нив…

hitler-bil-vegetarijanec-1

- Хитлер сакал да стане уметник, но бил одбиен од уметничката школа два пати.
- Хитлер ги вежбал своите говори со фотографирање на самиот себеси во различни пози.
- Хитлер трошел пари неконтролирано, обожавал автомобили, шампањ, облека…
- Хитлер го обожавал Дизни.
- Хитлер се оженил со Ева Браун и двајцата извршиле самоубиство наредниот ден.
- Хитлер имал љубовна врска со негова внука.
- Хитлер мразел фудбал.
- Кога го кремирале, потребно било да ја повторат постапката 4 пати за неговото тело целосно да се претвори во пепел.
- Хитлер за прв пат се заљубил во Еврејка и никогаш не се дрзнал да и се обрати од срам.
- Хитлер имал хронично нарушување и консумирал 28 различни дроги за да се излечи.
- Хитлер ја покренал првата кампања против пушењето.
- Идолот на Хитлер бил Хенри Форд чиј портрет бил ставен зад неговото биро.
- Хитлер бил вегетаријанец и создал закон против убивање на животните.
- Хитлер бил спасен од давење на 4 години од страна на свештеник.
- Хитлер бил номиниран за Нобелова награда во 1939 година.
- Како дете, Хитлер сакал да стане свештеник.
- Хитлер имал фобија од мачки.
- Хитлер никогаш не се научил да вози, но сепак ја развил компанијата на Фолсфаген.
- Хитлер верувал дека е атрактивна понуда за жените, па затоа долго време не сакал да стапи во врска со ниту една жена од политички причини.

jk banner grcija

(Посетено 5.071 пати, 1 денес)
Мајка Ти и Татко Ти
Автор
Мајка Ти и Татко Ти

Поврзани Статии

  1. Martin Одговор

    Kakov zakon protiv ubivanje na zivotni. Bil vegetarijanec bidejki imal posledici o prva svetska vojna i bil zatruen so boen otrov. Negoviot doktor mu zabranil meso od zdravstveni pricini.

Оставете одговор

*