Фчерашни Новости – Сезона 3, Епизода 5 (Видео)

fn2

Како за „Фчерашни новости“, овојпат работите први ги дознаа. Веднаш по завршувањето на вториот круг на локалните избори ја гледавме и петтата епизода на хумотристичната емисија, а во неа:
- Фчерашни истражува: Дојде ли животот за македонските кафулиња
- Откриваме: Кој пациент ќе седне на терапија
- Фчерашни дознава: Што си кажаа стариот и новиот градоначалик

За оној што не стигна да ја гледа една од најдобрите епизоди досега, таа веќе е достапна на „Јутјуб“.
Гледајте „Фчерашни новости“ секоја недела од 20 часот на Телма и во живо на „Фејсбук“.

Следете ги Фчерашни Новости на:  Фејсбук , Инстаграм  и Јутјуб 

595х90 px-01

(Посетено 253 пати, 1 денес)
Мајка Ти и Татко Ти
Автор
Мајка Ти и Татко Ти

Поврзани Статии

Оставете одговор

*