ДАЛИ ВИ ПРЕЧАТ ПРОВИНЦИЈАЛЦИТЕ: Скопјани си го покажаа своето вистинско лице (ВИДЕО/АНКЕТА)

Да бидеме искрени, не бевме изненадени од одговорите…
Фото: Принтскрин

Фото: Принтскрин

Веруваме дека една од „најболните“ точки на жителите на градот Скопје се таканаречените провинцијалци што живеат и работат во нашата метропола.
Меѓутоа, мислењето е поделено, на едните им пречат, на другите не. Телеграф.мк направи анкета во центарот на градот и на случајните минувачи им го поставивме прашањето: Дали ви пречат провинцијалците во нашата метропола?
Да бидеме искрени, не бевме изненадени од одговорите…
Погледнете:
Извор:
telegraf logo

Alfa-GooolemNovogodisenPopust-2017-11-16-1180x90

(Посетено 17.670 пати, 3 денес)
Мајка Ти и Татко Ти
Автор
Мајка Ти и Татко Ти

Поврзани Статии

 1. Frozen Одговор

  kako bese ona.. gi prasuvaat dali im smetaat provincijalcite vo skopje
  4% vikaat Ne
  6% vikaat Da
  90% pa na kogo mu smetame?
  Eve vi ja himnata doselenicka
  Cimer od Penicilin
  https://www.youtube.com/watch?v=Uf0I1gwXBvU

Оставете одговор

*