Малку Познат Факт

Зошто постојано ве чеша задникот?

Сигурно сите ве има чешано задникот досега, а не сте ја знаеле вистинската причина за тоа и постојано сте чепкале со раката таму назад, но чешањето сепак не престанувало. Не зборуваме за она чешање од нехигиена, туку за чешање настанато од медицински причини, а тоа се следнит...

Еве како жените доживуваат оргазам!

Женскиот оргазам не е мит Женскиот оргазам е тема на бескрајно истражување без резултати, бидејќи никој не може да каже точно што е она што жените може да ги натера да го доживеат подобро, побрзо, поексплозивно… Некои викаат дека зависи од сексуалниот акт, други дека не...

Се што не сте знаеле за самоубиството

Според Библијата самоубиството е грев, но кому му е гајле дали ќе отиде во пеколот после смртта штом одлучил самиот да си го приреди додека се уште е жив? Ова се неколку работи за самоубиството кои сигурно не сте ги знаеле досега, а според тоа колку е застапено денес, добро...

Хитлер бил вегетаријанец?

За најомразениот германец во историјата на светот, Адолф Хитлер има некои интересни работи кои можеби не сте ги слушнале досега. Ова се само неколку од нив… - Хитлер сакал да стане уметник, но бил одбиен од уметничката школа два пати. - Хитлер ги вежбал своите говор...

Малку Познат Факт: Русите И Компјутерот

Машини за куцање VS Компјутер Руските јавни услуги сеуште користат машина за куцање наместо комјутер, со цел да го избегнат онлајн надзорот НАПОМЕНА: МОМЕНТАЛНО БРИЛИЈАНТНАТА ИДЕЈА ЈА ...

Малку Познат Факт: Покахонтас И Годините

5-то одделение КОГА СЕ ЗАПОЗНАЛА СО ЏОН СМИТ, ПОКАХОНТАС БИЛА САМО 11 ГОДИНИ, А ТОЈ 28 ЗАКЛУЧОК: ПЕДОФИЛИЈА, ПЕДОФИЛИЈА НАСЕКАДЕ.

Малку Познат Факт: Колку Вкупно Плочи Продале Битлси

Ливерпулските мега-ѕвезди и продадениот тираж Статистиката покажува дека The Beatles продале повеќе плочи од Боб Марли, Тупак, Нирвана, Канје Вест, Бич Бојс и Арета Френклин заедно НАПОМЕНА: ДАЛИ ТИЕ ШТО ЈА ПРАВЕЛЕ СТАТИСТИКАТА, НЕКОГАШ СЛУШНА...

Малку познат факт: Кои мажи имаат повеќе секс

Посреќен брак и повеќе секс Истражувањата покажале дека мажите што помагаат во домашните обврски имаат посреќен брак и повеќе секс. ЗАКЛУЧОК: ОВА ИСТРАЖУВАЊЕ СТО ПОСТО ГО ВР...

Малку Познат Факт: Гушкањето И Здравјето

Гушкајте се повеќе, здраво е Најновите медицински откритија покажуваат дека гушкањето го намалува крвниот притисок  ЗАКЛУЧОК:  ЕВЕ ЗОШТО СИ ПАТАМ ...

Малку Познат Факт: Оргазмот И Хероинот

Слична доза допамин Мозокот при оргазам лачи иста количина на допамин како под дејство на хероин  ЗАКЛУЧОК: ЕТЕ ЗОШТО СМЕ ЗАВИСНИ ОД МАСТУРБИРАЊЕ!