Вечерва снег и дожд на планинскиот превој Стража (Фото)

Во моментов во западните делови на Македонија започнаа врнежи од дожд и снег.

Заладување, проследено  со врнежи од дожд и снег ќе бидат главно метео  одличје во текот на викендот кој што ни претстои. Погледнете како во моменов изгледа патот на планински превој Стража

ИЗВОР

Посетено 230 пати (1 денес)

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!