banner-elmundo

Патување

Фудбалско Училиште Манчестер Јунајтед (промоција)

Во спортскиот камп на Manchester United го добивате сето она што еден од најдобрите светски брендови може да го пружи: тренинзи со првокласните тренери признати од УЕФА, училиште за јазици и наставната програма на угледната издавачка куќа  Oxford University Press, организир...

ОВА Е НАЈДОБРИОТ ХОТЕЛ НА СВЕТОТ

Le Bristol Paris Реномираниот водич The Gallivanter’s Guideго го прогласи францускиот Le Bristol за најдобар хотел во светот. Le Bristol е овековечен со бројни награди во последниве неколку години, вклучувајќи ја и онаа за најдобар менаџер, најдобар спа центар и најдо...

НАЈДОБРИТЕ ЗИМСКИ ГАСТРО ФЕСТИВАЛИ ВО ЕВРОПА

Сент Мориц, Берлин, Рејкјавик, Милано, Мадрид   Погледнете во кои европските градови најдобро ќе се  јаде оваа зима Ако богатите трпези не го задоволат вкусот на вашето непце овој Божиќ и Нова година, ви претставуваме 5 гастро фестивали во европските градови каде што оваа з...

Зимска Колиба Од Соништата “Ormello” – Кушевел, Франција

Зимската убавица во еден од најлуксузните европски скијачки центри – колибата “Ormello” во францускиот Courchevel За да ја поминеш зимата фино, најубаво е да и побегнеш.  Ете баш такво место за праење бегство е ова што го пронајдовме во Франција, да се разбереме, ко...

Предлог За Дочек На Нова Година: Хотел МУРИТЕ 4* Банско

Безброј можности за пријатно семејно уживање, спортски одмор или забавен викенд, a, секако во овој период и дочек на Новата Година. На само 10 минути од Банско, со својата неверојатна гледка кон планината, на своите гости им нуди комфорт со релаксирачките СПА процедури, как...

ВОЛШЕБНОТО БОЖИЌНО ПАТУВАЊЕ НИЗ ИЗЛОГОТ НА “PRINTEMPS”

Секоја година познатите светски куќи се прикажуваат во најубавото божиќно руво, а парискиот Printemps оваа година блеска во дизајнот на Burberry. Приказната на едно магично и волшебно патување ВОЛШЕБНОТО БОЖИЌНО ПАТУВАЊЕ Со двата моментално најпознати британски модели, Carom...

10 ВИСТИНСКИ МЕСТА КОИ ИЗГЛЕДААТ КАКО ОД БАЈКИТЕ

Neuschwanstein Castle Bavaria, Germany Old Town Colmar, France Taktsang Monastery (Tiger’s Nest) Paro, Bhutan The Dark Hedges County Antrim, Northern Ireland Casa Batllo Barcelona, Spain Lake Bled Bled, Slovenia Las Lajas Sanctuary Pasto, Colombia Cappadocia Cave Dwellings...

12 НАЈРОМАНТИЧНИ МАЛИ ГРАДОВИ ВО ЕВРОПА

Чувствувате ли потреба од малку романса надвор од градската гужва, светла и бучава? Можеби токму некој од овие мали романтични градови во Европа се место за идеален одмор кој никогаш нема да го заборавите… 1. Бриж, Белгија Бриж често се вбројува во еден од најроманатичнит...

Охрид, Грчка или базенче…баш вакво?

Мислев дека базенот на другар ми е најбољи у свет, се додека не го видов ова.