Г-дин. ЗАКАЧИ

Фчерашни Новости гледајте ги вечер пошто утре можда ќе биде касно

Осмата епизода на “Фчерашни Новости” на Телма во недела 19:10ч По паузата од една недела, „Фчерашни новости“ со нова епизода се враќа на програмата на „Телма“ Во недела во 19:10, пародичните вести носат неколку ексклузиви. Претставник на „Македонија пат“ убедува дек...

Коа се заебуваш, заеби се до крај

Ако се жениш на 20 години, на свадба мора да ти пее Влатко Илиевски. Коа се заебуваш, заеби се до крај. — Мики (@MikiMladenov) January 15, 2013

Почина диригентот Саша Николовски-Ѓумар

На 50-годишна возраст, денеска почина Саша Николовски-Ѓумар, еден од најдобрите македонските диригенти Тој беше роден во Битола во 1966 година. Факултетот за музичка уметност на отсекот за музичка теорија и педагогија го завршил како најдобар студент на генерацијата. За време н...

Теорија за љубителите на кучиња и човечноста

Ми рекоа дека сум била лош и нездрав човек само затоа што не сум била љубител на кучиња. Во комшии имав љубител на кучиња кој ги обожуваше кучињата. Имаше две свои, често прибираше кучиња скитници и редовно ја кршеше жена му од ќутек кога ќе заборавеше да им стави храна! Толку од...

Сообраќајните сигнали како главен мотив за уметничка фотографија

Во објективот на фотографот Lucas Zimmermann Карактеристичната боја на светлинатата од семафорите во комбинација со мрачна атмосфера резултираше со одлична серија на атрактивни фотографии Lucas Zimmermann повеќе од две години се посветил на фотографирање на сообраќајни зн...

По најавата за нови врнежи од снег, Македонија Пат распиша тендер

Дрим-тимот е спремен за расчистување на новиот снег… Чак Норис и Жан Клод Ван Дам победија на тендерот што го распиша Македонија Пат

Утрински ТВ Програми

Сабајлечки, нели, стануваш распаднат како да си се борел ноќеска користејќи некоја јапонска вештина и не знаеш каде си. Сѐ те боли, вариш кафе, пушташ ТВ и сакаш некој милозвучен пријатен женски глас да ти го почне денот. Е НЕ! Имаш водителка – крештачка со вокабулар од...

“Selfie” од сега можете да снимате и во 3Д

Дали ова е кулминација на “Selfie” фотографија? Ако сте голем љубител на “Selfie”, тогаш ова вест ќе ви биде многу важна … Сеуште не ја совладавте техниката на Селфито? Не грижете се, овој вид на statement фотографии неодамна доби сосема ново значење...