Мода и Убавина

Римел ја прогласи Кара Делевингне за нов бренд амбасадор

RIMMEL ЈА ПРОГЛАСИ CARA DELEVINGNE ЗА НОВ БРЕНД АМБАСАДОР Rimmel London прогласи возбудлив нов додаток во своето портфолио на бренд амабасадори. Мулти-талентираниот Британски модел и актерка КАРА ДЕЛАВИН се приклучува на Rimmel фамилијата. 23 годишната Лондончанка ќе блесне...

Тренд На Сезоната: Романтичен Цветен Венец

Како познатите дами го носат трендот на сезоната? Духот на 70-тите ова лето се чувствува во сите сфери во светот на модата и убавината, а не одмина и некои од најпознатите дами кои го прифатија цветниот дизајн на најважниот ден во својот живот… Оваа сезона реви...

Ќерката На Синди Крафорд Тргна По Стапките На Мајка Си

А има само 13 години Ќерката на Синди Крафорд, 13-годишнata Kaia Gerber,  го потпиша првиот договор и официјално тргна по стапките на мајка си Оваа извонредна модна вест, модната агенција  IMG Models ја објави на нивниот профил на Инстаграм со пораката “Добредојдовт...

Скриени Пораки Во Венчаниците на “Hermione de Paule”

Свадбената линија на лондонската  дизајнерка Лондонската дизајнерка Hermione de Paula,  која со своите уникатни принтови освои имиња како Beyoncé, Florence Welch, Rita Ora и Daphne Guinness, однеодамна почна да создава уникатни венчаници Првата венчаница ја создава во 2013 година...

Кендел Џенер Ново Лице Во Кампањата На Келвин Клајн

Рекламната кампања #mycalvins По потпишувањето на договорот со куќата Келвин Клајн, младата  Џенер се појави и како заштитно лице на кампањата #mycalvins 19-годишниот модел молскавично го освојува модниот свет. Веќе за  прв пат можеме да ја видиме во визуелизацијата на но...

Тешко може да се одолее на овој модерен пар

Некои работи едноставно се подобри кога се поврзани, или се барем посилни. Тоа може да се каже за познатиот моден пар, Џастин О’Шеј и Вероника Хајлбрунер, каде што величината на едниот не ја надминува онаа на другиот, туку, напротив, овие две енергии фанта...

Пупкова: Нова Колекција На Накит И Модни Женски Додатоци

“Инспирацијата за новата колекција на накит и модни додатоци  Massassi (првата жена на планетата земја) е Африка. Она кое мене ме инспирираше да создадам една мини колекција првично е Афричката традиција, како и колоритот во облеката и накитот. Формите се геометриск...

Омилени Њујоршки Адреси На Блогерката Миа Кнежевиќ

Блогерката ги открива своите фаворити Една од најпознатите српски блогерки со адреса на живеење во Њу Јорк ги открива нејзините омилени места во Големото Јаболко Миа Кнежевиќ не е непознато име на љубителите на модните блогови и модната сцена. Оваа шармантна девојка трг...

“Converse” Го Слави 100-от Роденден

“Made By You” На воодушевување на сите фанови, американскиот бренд на најомилените патики на свет започна проект во кој купувачите ќе можат да го персонализираат својот модел на популарните “старки” Во пресрет на одбележување на “округлата”...