MiT [ restorani banner ]

Јадеме.мк

Меки кифлички со маргарин

Кифличките се вкусни во текот на целата година, но некако се особено во фокусот за време на новогодишните празници кога се идеален додаток на секоја трпеза, било да е во комбинација со свежа или пак со руска или пилешка салата. Состојки: Бело брашно – 1100 гр. Масло –...