Wood Mark дизајн и изработка на мебел

Арт и Дизајн

Знање-Имање

#‎BeogradskiGrafiti‬ ‪#‎StreetArt‬ ‪#‎Graffiti‬ ‪#‎Beograd‬ ‪#‎Belgrade‬ ‪#‎Grafiti‬

Гауди: Магијата На Барцелона

Антонио Гауди – роден на 25.06.1852 вo градот Реус во провинцијата Тарагона. Починал на 10.06.1926 од удар од трамвај во Барселона. Бидејки бил исклучително скромен како личност и во таква облека бил облечен, тој бил однесен во болница за сиромашни лица. Дури следниот д...

Куќата која го менува обликот

Лондонски архитекти од студиото dRMM дизајнираа зграда, која изгледа како голема модерна штала, а за што станува збор, дознајте подолу… Невообичаена лизгачка куќа Однадвор изгледа како една огромна штала со дрвена фасада со црвени детали, сепак, оваа зграда е инте...

Интересна Уметничка Инсталација На Корејката Јунг Ли

Неонски пораки создадени во напуштени области Фотографката Јунг Ли од Јужна Кореја одлучи со помош на неонски светла да ги изрази своите мисли и да ги постави во далечните, напуштени области Јунг Ли студирала фотографија во Лондон на Кралскиот Колеџ за Уметност, а покрај тоа ...

Ја Сфаќаме ли Новата Порака На Банкси?

Уметнички активизам во Газа Банкси со својата уметност одлучи да ја обои Газа со цел да привлече внимание на регионот со вечниот политички конфликт. Со новата серија на графити и потресното видео во форма на лажна туристичка реклама Банкси сака да го анимира западот и...

Распетието На Пит Доерти Во Лондонска Црква

Уметнички проект пред Велигден По повод најголемиот христијански празник Велигден, една црква во Лондон привремено се претвори во уметничка галерија, а главниот експонат на изложбата е скулптурата на распнатиот Пит Доерти Скулптурата на Пит Доерти со наслов “For...

Sирнете Во Луксузниот Стан На Кристијан Греј

Дизајн на сетот  Главниот лик во филмскиот хит “50 нијанси на сиво” живее во луксузен апартман кој го опреми компанијата  Covet Lounge Екстравагантно и скапо, најдобро го опишува изгледот на интериерот кој за популарниот филм “50 нијанси на сиво...

Теодора Мирческа: Мојот Мал Свет-Сликарството

Теодора Мирческа од Тетово, иако има завршено Средно уметничко училиште, Педагошки факултет и живее и работи во Скопје, сепак емоциите ги изразува преку уметноста. Таа е ликовен уметник, која со четката и боите на платно ги пренесува своите инспирации. Со нејзиниот талент у...

Мурали, креативна улична уметност (Фото)

Погледнете 30 неверојатни мурали, примери на улична уметност за креативно расположение!