Wood Mark дизајн и изработка на мебел

Арт и Дизајн

Лионел Меси отвори современ ресторан во Барселона

“El Bellavista del Jardin del Norte” Еден од најпознатите фудбалери во светот посака да се обиде во претприемаштвото така што неодамна отвори модерен ресторан кој ќе го води со неговото семејство… Голем број на врвни спортисти, за време или по завршува...

Кога веќе мора да започне школото…

Новата детска соба  е прогласена за слободна територија. За вашите најмили да бидат среќни, погрижете се секогаш да го добиваат најдоброто. За новата школска година да тргне како што треба, потребно е детето да е среќно, а тоа значи наспано! Сонот е здравје, од спиење се расте, а...

Покривот На Куќата На Фондацијата Луј Витон Украсен Со Светлосна Инсталација

“L’Observatoire de la Lumière” Францускиот концептуален уметник Даниел Бурен создаде светлосна инсталација на покривот на Фондацијата Луј Витон која изгледа како калеидоскоп Трудот се темели на архитектонскиот објект за кој е заслужен Френк Гери, а нег...

Владо Костов Во Галерија 212

Изложбата на македонскиот уметник Владо Костов наречена “Улични музичари” ќе биде отворена во вторник, 17 ноември, во 19 часот во Галеријата 212 во Белград Изложба на Владо Костов “Улични музичари” во Галерија 212 во Белград Изложбата содржи скул...

Инспириран Од “Господарот На Прстените” Изградил Хотел Во Стил На Хобит Куќа На Дрво

Лоциран во Black Hills во Јужна Дакота ова место е совршено за секој фан на Middle Earth. Овој возвишен имот наречен Hobbit treehouse, кој е за изнајмуевање е во сопственост на Gordon Mack, човекот кој беше инспириран од омилениот филм “Господарот на Прстените&#...

Том Круз Го Продава Својот Имот

Куќи на познатите: Имотот на Том Круз Познатиот холивудски актер Том Круз ја стави на продажба својата пространа куќа на имотот во Telluride Овој имот се наоѓа во близина на популарниот ски-центар и се протега на 298 хектари. Објектот вклучува и приватна портата што вод...

Маса За Пинг Понг

Glass Top маса за Пинг Понг by TravisMatthew… Еве едно многу интересно парче мебел, што секако ќе ја разубави секоја соба за играње: Маса за Пинг Понг Glass Top by TravisMatthew… Ова парче мебел е создадено со користење на масивно парче од совршено полирано стакло и е идеално з...

Куќи Инспирирани Од Филмската Естетиката На Славните Режисери

Проект на Federico Babina Шпанскиот архитект и графички дизајнер нацрта 27 имагинарни куќи со кои сакаше да го отелотвори специфичниот филмски стил и естетика на незаборавните режисерскио великани како што се Wes Anderson, Stanley Kubrick, David Lynch, Charlie Chaplin… ...

Луксузен Салон За Намештај На “Bottega Veneta”

Прекрасна комбинација на луксуз и уметност Новиот малопродажен простор  на куќата Ботега Венета се наоѓа во луксузната историска зграда од 18 век во Милано и стана третиот салон за намештај на Bottega Veneta Волшебниот интериер на палатата Gallarati Scotti во Милано отсег...