Г-дин. ЗАКАЧИ

Албанците и “Бубата”

Пред многу години возев стара црвена “Буба” – крш. Многу си ја сакав. Нон- стоп ме оставаше по улици и имавме милион случки со другарките. “Ајде професорка вози – правац Анталија”  - така си тргавме од факултет накај дома. Никогаш не се знаеш...

МК ТЕЛИЊА

Се качувам утрово на ПМФ и што да видам, на острата кривина (кој бил знае) застој – редица од 7-8 коли. Гледам заглавен голф шлјафува, шоферот се труди и другар му бутка. МК мажињата си седат во топлите коли и НЕ МРДААТ. Не ми се верува. Излегувам и почнувам да им тропам по...

Што е подобро да бидете, идиот или ќелав?

- Што е подобро да бидете, идиот или ќелав? - Па, идиот. - Зошто мислите дека е подобро да бидете идиот? - Па помалку се приметува.

Зошто се снимате за Инстаграм како отварате уста

A video posted by petyata (@peytag) on Jan 22, 2017 at 5:37am PST Zašto se snimate za Instagram kako otvarate usta na neku pesmu jeste li vi umno oboleli — METALGARURUMON (@mespatle) January 1, 2017

Новата сезона на “Kуќа од карти” стартува на 30.мај

Најавата за петтата сезона на “Куќа од карти” Netflix во пресрет на инаугурацијата го објави тизерот за новата сезона на популарната серија “Куќа од карти” За само еден час тизерот за новата сезона од серијата “Куќа од карти” доби повеќе од...

Жан Митрев: Вечерата ми е прв оброк

Донесов диетолог од Германија за да ги едуцира готвачите од „Александар Палас“ Во вашата нова болница „Филип Втори“ која ги отвори своите врати за пациентите на 1 март годинава, освен врвни здравствени услуги, имате и ресторан кој е од неодамна отворен и за надворешни лица. Мож...

Современ часовник со спој на комбинација на технологија и прекрасен дизајн

Lash Clock by Bina Baitel  Часовниците одамна престанаа да бидат сфатени исклучиво како ориентири на времето, но нивниот дизајн станува речиси подеднакво важен како и примарната цел… Француската уметница Bina Baitel работи интересни работи во различни сфери на уметноста, ...

Забранет збор

Понекогаш се прашувам, што им е на младиве што остануваат будни навечер, а го преспиваат денот… После си викам – „Добро, си го видел ли ти светот преку ден?“ Стварно брат… на што личи светов преку ден. Диви ѕверови растрчани по плен. Чудовишта расположени са...