Фотографија

Изложба На Фотографии На Натали Башоска

Се викам Натали Башоска. Имам холандско, но и македонско потекло. Пораснав во Пештани, а во моментов студирам филмска режија на уметничка академија во Њујорк. Интересот за фотографијата ми се појави тука, во охридскиот регион. Почнав да фотографирам пејсажи,...

#HeelConcept – Нов Тренд На Инстаграм

 Дали сте веќе приклучenи на трендот? Автоиронијата, се чини, стана голем тренд на Инстаграм, а формата во која се појави нема никаква смисла за сомневање. Затоа, не бидете изненадени од поплави на слики со импровизирани обувки Пред неколку недели на социјалната мрежа Instagr...

Како Се Правеше Календарот Со Убавиците На Пирели

Како се правеше календарот на Pirelli 2015, Погледнете ја целата верзија на видеото во продукција на Fashion Channal Фотографирани од страна на Стивен Мајзел, стилизирани од Карин Ротфелд и нашминкани о д раката на Пет МекГрат, 12-те најбараните светски модели се појави...

Моника Муличковска: Галерија На Фотографиите Од Изложбата “Point Of View”

Моника Муличковска е млада, талентирана фотографка која пред десетина дена ја отвори својата втора самостојна изложба наречена “Point of view”. Таа ни презентираше циклус од 40 фотографии направени во периодот од 2011 до 2014 година, преку кои се потруди да ни ја пренесе магијата...

Не Сака Да Биде Осамен, Исто Како Пингвинот Монти

Не сака да биде сам! Во реалниот живот Монти наоѓа сродна душа како на фотографииве напраени во еден здив прикажувајќи го пингвинот како очајнички ја бара својата љубов. Фотографот Адам Гибс, од Канада, рече дека  додворувањето беше “навистина с...

Отварање На Втора Самостојна Изложба На Фотографии На Моника Муличковска

Моника Муличковска ќе ни презентира циклус од 40 фотографии насловени “Point of view”. Ќе патуваме во: Индонезија, Токио, Осака, Кјото, Њу Јорк, Лондон, Мадрид, Барселона, Амстердам и Венеција. Гледање од различни перспективи и простори, таа “точка на гледање” за неа има длабок...

Што фотографираат странците во Скопје?

Странци фотографирале низ скопските улици, а потоа своите фотки ги закачиле на интернет, еве неколку…

Пејсажи од македонско тло

Фотографиите се  превземени од 500px.com

Една Фотографија | 5-16 Зборови

Оваа фотографија е единствената што успеавме да ја доловиме бидејки дечките на кои и тоа им е работа потсетуваа дека е забрането фотографирањето во Археолошкиот Музеј на Македонија. Водичо...