Автобуска карта

Ме пратија на службен пат во Охрид пред некоја година од работа. Ми викаат дај автобуска карта да те исплатиме.

Прочитај повеќе

Егзодус – Калина Коси

[fblike] На скопскиот аеродром пред лифтот за накај гејтовите, со пријателка која работи на аеродромот подзастанав, случајно се видовме… Од

Прочитај повеќе

Викенд „кралица“

[fblike] Женски викендашки размисли, пропратени со по некоја сочна пцовка. Сабота рнташ, чистиш цел ден, раскренуваш испопаѓано во текот на

Прочитај повеќе

Што направиле бре луѓе овие?!

[fblike] Влагам у ходник. Иде накај мене една со минич до… со ептен краток минич, стегната у корсет, градите нормално

Прочитај повеќе

Црвени цветови

Има една жена што поминува од време на време со децата во маало, собира алишта, обувки, што ќе ѝ дадеш,

Прочитај повеќе

Грешка

Моето дете алергично на прашина, моето на глутен, моето на лешници, моето на јагоди, моето на млеко, моето на сонце,

Прочитај повеќе

Бајка

Утрово на Фејсбук осамна интересна слика. Млад татко со букет цвеќиња во рака, преку оградата на Гинекологија разговара со неговата

Прочитај повеќе

Лицемерие и хипокризија од невидени размери… па дури и кога за живот се работи!

[fblike] Стојам на каса во аптека и чекам една жена да заврши со рецептите. До мене од лево наредени кутивчиња

Прочитај повеќе

Ви се крка цијанидче, а?

[fblike] Валандовчани, Босилчани, ви се крка цијанидче, а? Она, што се користи при обработка на злато, е тоа, отровчето! Предизвикува

Прочитај повеќе

Потрага

[fblike] Си излегуваш да се прошеташ, на воздух малку. Ај на кеј, да те фати Вардарецот. Помалку гужва, полесно се

Прочитај повеќе