Јавен повик за избор на најдобри бизнис планови

Ќе бидат наградени 5 најдобри бизнис планови, секој од нив финансиран со најмногу 3000 ЕУР во денарска противредност. Главна цел на проектот „Интегрирање на етничките малцинства на пазарот на трудот, преку поттикнување на нивниот потенцијал за вработување” е да го фасил...

Сè што ви треба за вежбање по дома

Доколку сè уште не сте се решиле да вежбате, можеби овие идеи за „домашна теретана“ ќе ви дадат инспирација. Тегови Доаѓаат во различни големини и килажи, а се совршени за развивање на мускулите. За почеток може да почнете со полесни, а како што ќе станувате посилни, мо...

Избери подарок за Валентајн (за неа)

Февруари е месецот на заљубените, а ако немате идеја што да и подарите за Св. Валентин, ние имаме неколку идеи. Часовник Едноставен и стилски, или уникатен и незаборавен – изборот на часовници е огромен и секако дека нема да згрешите со ваков подарок. Долна облека Ова...

Џамбо Forza туторијали со Игор Џамбазов

Веќе се запознавме со брзиот кредит Forza и поволностите кои тој ги нуди, а сега Игор ни објаснува за што сè може тој да се користи и како. Скоцкано во три „Џамбо туторијали“, во следните видеа може да дознаете сè што ве интересира. Џамбо туторијал 1: Џамбо туторијал 2: Џ...

Новиот Samsung Galaxy S8 со виртуелен асистент и одлични карактеристики

За сите љубители на Samsung и паметни телефони, ви го претставуваме новиот S8, кој според досегашните најави ќе излезе во продажба во март или април оваа година  Со малку поинаков дизајн и повисоки перформанси од неговите претходници, S8 дефинитивно ќе биде интересен и примамли...

Откриена причината за „експлодирачките“ Samsung Galaxy Note 7 смартфони

Најголемото фијаско во историјата на смартфоните не беше предизвикано од лош хардвер или софтвер, туку расипани батерии од два различни производители, официјално соопштија од Самсунг . На прес-конференција во Сеул, компанијата објасни дека пожарите на Galaxy Note 7 смартфон...

Јануарските попусти како идеални за обновување на спортската опрема

Никогаш не е лош момент за обновување на спортската гардероба, особено за време на новогодишните празници и во периодот по нив кога се актуелни бројните попусти и акции Спортскиот животен стил, како никогаш до сега, изминативе неколку години стана актуелен и модерен, нешто за што...

Зошто треба да бидеш #НаТочак и во зима

Возењето велосипед во зима не само што е полезно за организмот, туку и за околината. Не сте убедени? Ќе станете посилни Возењето велосипед во зима (неколку недели) го зголемува бројот и обемот на митохондриите што произведуваат енергија, овозможувајќи да возите подолго и побр...

Пијанки со другарите, двапати неделно – за здравје

Наука дечки, наука… Ново истражување од Оксфорд вели дека машките собиранки проследени со пиво не само што се забавни – туку и неопходни.   Истражувањето било спроведено од Робин Данбар, психолог во истражувачката група за социјална и еволуциска невро-наука...

Украсете го домот во празничен дух

Раскошни елки, светкави украси, свечено наместена трпеза, празнични мотиви насекаде. Во прилог неколку идеи како можете да го декорирате вашиот дом. Елката најчесто е во центар на вниманието кога станува збор за празничното декорирање на домот. Погрижете се вашата елка да б...