3 in 1 WHITNEY HOUSTON

3 in 1 Whitney Houston – 1. My Love Is Your Love  2. I Will Always Love You 3. How Will I Know Whitney Houston – My Love Is Your Love Whitney Houston - I Will Always Love You Whitney Houston – How Will I Know Powered by  добра музика

Напуштените метро станици во Париз да добијат нов живот

Нова серија на неодамна објавените скици предложи менување на старите напуштени метро станици во уникатни локации во Париз. Кандидатот за градоначалник за Париз, KOSCIUSKO-Morizet изјави дека ако победи на изборите,  ќе ги  трансформира напуштените метро станици...

Шолја во која кафето никогаш не се лади

Шоља за кафе која ќе го воодушеви сите љубители на производите на Apple Томислав Звонариќ, канадски дизајнер со хрватско потекло дизајнираше шолја за кафе која ќе ги воодушеви љубителите на производите на Епл, но не само нив. Имено, iCup со помош на USB кабел ќе може да се сп...

Огледало

Од година во година, огледалото ми е се почудно. Старее ,добива брчки. Некој чудни очи се појавуваат од него, зјапаат во мене, се поматно ме гледаат. Има се повеќе седи влакна, некој чудни израстоци му се појавуваат по лицето, вратот, телото. Бара да дојдам поблиску за ...

Грижа за младите

Вистинското воспитување на децата е предизвик, но и задоволство за секој родител Децата се секогаш гордост на родителите. Нивните достигнувања нив повеќе им значат, заради што и грижата за нивното воспитување е највисоко на приоритетите на секој родител. Затоа и практич...

iConcerts – Seal – Kiss From A Rose (live)

Seal Henry Olusegun Olumida Adeola Samuel” (Лондон, Англија, 19. јануари 1963.) попознат како “Seal” е британски пејач и текстописец со нигериско потекло, награден со две “Grammy”. Неговото име “Olusegun” значи “...

Досега Невидени Портрети На Глумци

“Behind the Mask“ Keira Knightley Во лондонската галерија Somerset House се отвори изложбата “Behind the Mask“, резултат на соработката помеѓу  BAFTA и познатиот фотограф Andy Gotts Енди, кој веќе 23 години снима портрети на славните личности, во текот н...

Заштити ги своите очи – Дизел

Рекламна кампања на брендот Дизел (Diesel) за својата марка наочари за сонце “Sister Yes”. Под слоганот “Заштити ги своите очиi” (Protect your eyes) Dizel je izbacio seriju duhovitih štampanih oglasa koje potpisuje бразилската агенција Miami Ad...

RUSH (БРЗАЊЕ) – 2013

123 мин  -  Акција | Биографија | Драма  -  27 септември 2013 година (САД) Режија: Рон Хауард Сценарио: Питер Морган, Актерска екипа: Chris Hemsworth, Olivia Wilde Дали знаете дека? На Брул и Хемсфорт не им беше дозволено да возат вистински болиди на Формула 1, така ш...

Градот урнисан

Пак ме боли Скопје. Пак ме боли на далечина и пак ќе го јаде тастатурава. Ах, да… и пак ќе кажете која си ти од Аризона да кажуваш како треба?! Ама погодете што?? Баш ми е гајле. Коментарите се исклучени, а вие можете да си пишете ама што ви душа сака по вашите ѕидо...