Тозија доаѓа на чело на најбогатата културна институција

Во подготовката е менаџерска промена во најзначајната институција за домашната кинематографија, Агенцијата за филм, за која ќе се одлучува на следната владина седница. На фотелјата на досегашната директорка Мими Ѓоргоска – Илевска ќе седне Горјан Тозија. Како што дознава Макфакс,...

Хит понуда ова лето!

Хит понуда ова лето! Поминете 30 дена за неверојатни 200 Евра на Вашето работно место! Не ја пропуштајте оваа врела летна понуда! Posted by Mande VM on Monday, July 24, 2017

Како се вика бивша на Грчки?

Бивша на Грчки – Неа Ебам Posted by Goran Micho Milevski on Sunday, July 23, 2017

Јовица Михајловски: Извини Игор, не те прашав, за Македонија се работи

СДСМ! Подобар министер, не советник, за привлекување инвестиции – странски, домашни, планетарни, од Игор Џамбазов, нема … Posted by Jovica Mihajlovski on Friday, July 21, 2017

Де бе ама рипнавте за законов за пушење?

де бе ама рипнавте за законов за пушење? Па никој не рече да се пуши у администрација, у болница, у фризерница или во ма… Posted by Миа Костова on Wednesday, July 19, 2017

Најдосадна поза у секс

Најдосадна поза у секс е кд си одоздола а одозгора нема никој — Дарла (@mitevskad) July 18, 2017

Смислата на Галичката свадба

Мислам дека смислата на Галичката свадба е дека после толкава церемонија ќе ти биде незгодно да се разведеш. — Канта Сирење (@SuperExtraBonus) July 15, 2017

Време е за чај

Време е за чај Posted by Zanko Zsh Golaboski on Sunday, July 16, 2017

Радувам му се на дождо како поп…

Радувам му се на дождо како поп на задушница!!! Posted by Кирил Стоименов on Sunday, July 16, 2017

Хамилтон: Градот кој има повеќе од 130 водопади, Канада

Со повеќе од 130 големи и мали водопади, поранешен индустриски град Хамилтон денес во светот е познат како “главен град на водопади. “ За Нијагарините водопади кои се наоѓаат на границата меѓу САД и Канада слушнале сите, но малку луѓе знаат дека реката Нијагара ...