Цитат од “Умрен Човек”

“Омразата без покритие не е маана. Тоа е дијагноза…”

ЛОЗА: Сè ќе си дојде на свое место (Џамбо интервју со Емилија и Игор)

Моето прво интервју. Пет-шест прашања и..толку. На крајот сфатив, ама кога веќе беше доцна. Јас сум му предгрупа на газдава мој. Еј животе – идиоте! Прашања ги постави Никола Ристевски. Здраво живо Емилија. Ти благодарам за овозможената прилика за интервју. Како нè глед...

Кежуал…

Газдава мој…од сабајле договара снимање…интервју за ЏАМБО ФЕСТИВАЛ…новинарката му кажува дека она ќе била облечена “кежуал“…па го прашува како тој ќе биде облечен. Газдава и вика дека он е стално “кежуал“. А потоа и го кажува главното: “Моите квалитети не се ВО гардеробата, тук...

Тато, тато…стварно немавте интернет?

Со газдава мој бевме на гости. Домаќините му се стари пријатели, муабетчии. Зборуваа за се и сешто. Синчето нивно го впива секој збор од муабетот. Одеднаш темата е…интернет. Домаќините и газдава мој, заеднички констатираа дека се би било различно да имале интернет кога биле...

Глувченце мило, кај си се скрило?

Она кога ќе те изработат ко бавча. Хомо-сапиенсите мора да замешаат прсти на крај… #RatoMaloqueiro #Camuflado #RatoLoko Posted by Lokosom on Monday, November 9, 2015

Порака До Сите Хомо-Сапиенси

Кога спијам, барем сум сигурна дека нема да ве гледам будни… Оти кога сте будни, тогаш сте најопасни…

Илјада Планети

И ние сме тука, ви текнува? Не сте нормални, мои мили и никогаш не прежалени хомо-сапиенси… па, вака ли ќе правите подобро утре? Вака ли ќе градите свет без граници? Море…ѕид за вас, само ѕид. Ист онаков каков што срушивте во Берлин. Ама, многу повисок. ...

Ова…Меѓу Нас

  Кога го гледам газдава мој како мал, помислувам само едно… Шо убаво детенце бил, шо говедо стана.

Место со душа: Радовиш

Рибник Таушанови, Радовиш  На само 5 минути возење од центарот на Радовиш, во срцето на популарните радовишки “башчи“, се наоѓа едно мало парче земја претворено во рај. Ова место со душа, многу повеќе душа отколку што е дозволено, му е омилено на газдата мој, а особено мене. Тука...
12