Кон што се стремат апсолвентите од филозовски факултет?

Кон што се стремат апсолвентите од филозовски факултет? Кон фекција!!!

Апсурдите на мамурлукот!!!

Цела вечер се хидрираш како камила, разбудеш се дехидриран. Логико, пастрамајлијо веганска.

Ја запознаваш случајно преку заедничка другарка, седете у некое тихо ресторанче на вечера, прв пат муабети, студирате исто…

Ја запознаваш случајно преку заедничка другарка, седете у некое тихо ресторанче на вечера, прв пат муабети, студирате исто, бааги заеднички интереси, слична смисла за хумор, уште две-три винца, па кимкање, па погледи, па не е проблем ја ќе ве однесам сите, неа на крај последна ја...

Господ и брокулата

Ако Бог сакал сите да бидеме слаби, брокулата ќе имаше вкус на свинско!!!

Студент од ФИНКИ ми бара карта за Меморија…

Едно другарче, студент при Факултетот за информатички науки и компјутерско инженерство, попознат како ФИНКИ, вчера ми пишува у инбокс: -Абе брат, ти нешто со музика се бавташ знам, дај ако можеш најди ми карти за вечер за концертот, цимер ми сака да иде. -За кој концерт? -Па ...

Како ќе познаеш тврдокорен македонец на било кој шанк у светот?

Многу лесно: Хардкор македонец, на било кој шанк у светот ја порачува најевтината, најголемата и најјаката пијачка!!!

Јаде месо, а има веганска грижа на совест

Седиме со еден другар пред некој ден на скара и пивце. Љуштиме со сета сила, кога по некое време го гледам нешто кисел. Го прашувам шо му е, ништо не одговара. Продужуваме. Како шо расте бројот на отворени пива, он е се покисел и покисел. Го напнувам ептен: -Дај бе кажи ш...

Не е тешко да станеш. Тешко е да ОСТАНЕШ

Фејсбук статус: Тоше Поп-Симонов Не е тешко да станеш. Тешко е да ОСТАНЕШ. “Меморија” вечерва го положи најтешкиот испит – филтерот на времето. После дваесет и кусур години пауза направија концерт по сите светски стандарди, на кој дојде река од илјадници луѓ...