Еден на Еден: “Фамилија Марковски” (Видео)

„Фамилијата Марковски“ можеше да изгледа сосема поинаку [fblike] Марковски во „Еден на Еден“ откриваат: Ќе има ли втора сезона? Инцидентот

Прочитај повеќе

Ова се петте најнеисплатливи инвестиции во светот

  Одбројуваме: купување фрижидер у Аљаска отварање вегански ресторан у Врање отварање теретана у Етиопија купување крема за сунчање у

Прочитај повеќе

Фчерашни Новости – Сезона 3, Епизода 5 (Видео)

[fblike] Како за „Фчерашни новости“, овојпат работите први ги дознаа. Веднаш по завршувањето на вториот круг на локалните избори ја

Прочитај повеќе

Школски трауми од есента… – Кирил Стоименов

Омилена тема за писмена по македонски јазик со која фосилниот професор уште толку ти го закакува веќе мега-депресивниот почеток на

Прочитај повеќе

Зошто е добра книгата?

[fblike] Книгата можеш да ја видиш, да ти се допадне нејзината надворешност, да ја допреш,да ја мириснеш, да ја купиш,

Прочитај повеќе

Животот оди понатаму

Изборите завршија, вчера чекав славје на улици.Еден саат седев пред Рекорд.Прослава немаше! Што и не е така лошо.Единствено што беше

Прочитај повеќе