Река од валканици

Ми ѕвонеле на врата деца кои барале што и да е; возрасни барале пари, стара облека, дотраени апарати; мајки и татковци со сомнителна медицинска документација ме убедувале дека некој во фамилија им е тешко болен, па затоа собираат донации во пари. Освен децата кои нико...

Кеш или со картичка?

-Продавачката: Кеш или со картичка? -Јас: Со :). pic.twitter.com/GaAhIxDSbJ — Алфалфа. (@Maestralniot) January 31, 2017

Фчерашни Новости гледајте ги вечер пошто утре можда ќе биде касно

 Четиринаесетта епизода на “Фчерашни Новости” на Телма во недела 19:10ч  Стотина фанови на „Фчерашни новости“ во четвртокот му се придружија на тимот во создавањето на досега најмасовниот скеч снимен во емисијата. Одличната дружба и енергија на снимањето резултира...

Наочари Gucci, палто Armani…

Фејсбук статус: Bojan Petrovski Наочари Gucci, палто Armani, ташна Prada а лице Lacosta.

Дали луѓето што не можат да заспијат до сабајле се поинтелигентни од оние што си легнуваат рано

Нормален човек на кој му се случува да остане буден до 2 сабајле, се грижи за своето здравје, за несоницата, последиците од неа и најверојатно веќе има разработен план во глава што ќе му каже утре на матичниот. На мене, вака будна и ококорена во 2 сабајле, само на едно нешто ...

Златна Бубамара: We Are СЈО (Видео)

Ние сме мадафака, Ние сме тата мата…