Снегот во Русија се чисти слично како кај нас (Видео)

Вака се чисти снегот во Русија, возачите имаат дури и “сејфти кар” како на трките на Формула 1.

СКОПЈЕ И СНЕГОТ

Секогаш кога ќе падне снег во СК кукаме и лелекаме. Зошто? Затоа што нѐ мрзи да си исчистиме пред врата. Штом падне првиот снег се граба лопатата се чисти дворот и улицата пред куќа, доколку живееш во зграда здружно се чисти пред влезот и паркингот. Ама НЕ! Ќе се др...

Филмот “La La Land” апсолутен победник на 74. доделување на наградите „Златен глобус“

Кој славеше синоќа во Лос Ангелес? Синоќа се одржа 74. доделување на Златен глобус, а највеќе награди собра филмот “La La Land” Филмот “La La Land” го собори рекордот со освојување награди дури во седум категории – за најдобар филм во категориј...

Знаеш дека постои свет надвор од интернетов?

- Знаеш дека постои свет надвор од интернетов? - Не зезај, дај линк да видам!