Corner Bar & Kitchen: “Септемберфест во Порта Влае”

Сабота…23 Септември од 11:00  до 24:00ч. Саботна пладневна дешаФка на која Corner Bar & Kitchen ќе се погрижи да си поминете фино, а и да бидете нахранети со КОЛБАС на СКАРА и напоени со ТОЧЕНО ПИВО за само 130 ден Corner Bar & Kitchen ќе се потруди да и...

Ќе победите бре, но каде ви отиде човечноста???

Ќе победите бре, но каде ви отиде човечноста? Како да забораваат сите на обичните луге, типично за секој избори е да се ветува кули и мангели што би рекле постарите. Дали забораваме што е најосновно во нашето кратко живеење да направиме, освен да обезбедиме егзистенција на нашето...

Сама со себе во Намќорград

-досадно ми е – ми се жали -и мене…. еј ми текна!!! -што? -ај ќе идеме по улица и ќе се смееме -не ми е до смеење -и мене ама за инат -чив инат? -сите ќе мислат дека се смееме од среќа и ќе пукнат од мака -или ќе мислат дека сме луди -па боље луд и насмеан него нормален...

Што направиле бре луѓе овие?!

Влагам у ходник. Иде накај мене една со минич до… со ептен краток минич, стегната у корсет, градите нормално пуш ап, 10-ка штикла, мислиш од шипка се симнала! Колешката до неа со истапирана коса 20 сантима над черепот, уплав да те фати. Потаму две-три така попри...

Петар Ренџов – “Глинено Око” (Видео)

Со преработката Глинено Око го најавувам мојот нов албум “Jazzilka“ Благодарност до авторот Александар Стефановски – Јаблан кој ми дозволи да реаранжирам, Сенад Усеин – труба и Кирил Кузманов – сакс! Пета...

Д Е П Р А

Во МК психичките заболувања, особено неврозите се многу чести состојби. Како што велат статистиките секој втор човек крка некои апчeнца. Но, муабетот за овие заболувања се’ уште е стигматизиран до крајни граници. Заболувањата на човечкиот организам треба да се третираат на ...

Јадни оние, останати 5%

Види вака, пази ваму!!! Значи, брат(уле) 95% од граѓаните не јадат јајца од риба (кавијар) и муда од бизон од делика(тесен) Теникс. Не возат Мерџо Мајбах и не одат на Сејшели или Бора Бора, важно ги слушаат Лајбах. Исто така, не пушат кубански а ни кожни…. пури! Нив...

Хмм…кога кај нас ќе ,,Стареат,, вака…..

hmmm…koga kaj nas ke ,,Stareat,, vaka…..🤔 no….. da prodolzam…. ova vazi i za zenite…… Posted by Maja Kocovska on Sunday, September 17, 2017

Како да се опрајме у тоа главите себичњачки?

Како да се опрајме у тоа главите себичњачки? Ја да се снајдам, ја да се убутам, ја некоја паричка да ќарам. Шо ме боли у… Posted by Дана Прелиќ on Wednesday, September 13, 2017

Црвени цветови

Има една жена што поминува од време на време со децата во маало, собира алишта, обувки, што ќе ѝ дадеш, не пребира. Сум ѝ давала во неколку наврати по кеса омалнати детски алишта и кондурчиња. Ги ослободував на тој начин плакарите. Убаво ми доаѓаше помислата дека не сум ги фрлила...