Ало, да знаеш дека те сонував ноќеска, сакаш вечер да излеземе?

- Ало, да знаеш дека те сонував ноќеска, сакаш вечер да излеземе? - Не, не сакам да искочиме….фино ти реков: МОЖЕ САМО ДА МЕ САЊАШ. — Мајка Ти и Татко Ти (@majkatiitatkoti) November 10,...

Македонски начин на прифаќање критика

„а ти да не си поарен?!“ – македонски начин на прифаќање критика — Е. (@EStavrevska) July 18, 2014

Најдобрите производи од IKEA според дизајнери

Кои производи од IKEA да ги одберете следниот пат? Од првиот апартман до вашиот дом од соништата, постои еден бренд за декорирање кој ќе се најде и во двата: ИКЕА. Шведскиот гигант ја има доведено до перфекција уметноста на мода и функција со своите минималистички колекции кои се...

Внатрешни врати какви што не сте виделе

Понекогаш надворешните врати можат да бидат необични, но најчесто вратите во домот не се баш многу интересни-, туку се најобични плочи од дрво.  Но не секогаш.  Погледнете ги овие внатрешни врати кои  ќе ви се допаѓаат секогаш кога ќе преминувате од една соба во друга. Горе: Оваа...

Не е важно дали е на Бали или на Водно

„ …Тост… свежо исцеден сок од портокал и кафе… формула за ставање во погон на сите сетила. Уште кога ти ги сервираат во постела… и згора на се, кога е покрај тебе саканата личност, тоа е веќе најблизу до совршенство. Не е важно дали е на Бали или на Водно....

Видов супер месечина

Викаат вечерва супер месечина, најблиску до земјата, најголема ќе била. Излегов на тераса, се спремам психички цел ден да не паднам во несвест од вчудоневиденост поради најавите за големината, викам сеа ко ќе видам џиновска топка преку цело небо аууу, ќе биде доживљај! Излегов по...