Семејството пред сè

Реклама која ќе ве потсети дека не мора да преземате радикални мерки за да го соберете семејството за време на празниците, сè што треба е да имате малку почит, многу љубов и да ги знаете приоритетите… Пред...

Нема живот без Кафетин

Ене ми ја главата на ТВ, куглаат со неа. На другата програма еден идиот ја џигери со бејзбол палка. Некој ми кажа дека ја видел како се тркала од врвот на Марково Крувче. Можам да се пофалам дека имам здрава домашна аптека, но кафетин нема ни за лек. Ѕирнав низ прозорецот да ...

Големиот човек од белградскиот автобус! Ова момче ни даде домашна… (Видео)

PrintScreen Се уште има луѓе меѓу нас. Оние кои не се грижат само за нивните проблеми и гледаат што се случува околу нив. Гестот на  ова момче од белградскиот автобус треба да биде пример за сите нас Поточно, како што објави еден корисник на Фејсбук,  а сето тоа го поткрепи...

Трета среќа

Таа беше невработен дипломиран архитект, а тој веќе работеше во една приватна градежна фирма, кога му ја соопшти веста – заминува на постдипломски студии во Шведска откако успеа да добие стипендија во третиот обид. Ја гледаше немо. Потајно се надеваше дека нејзините оби...

Фчерашни Новости – Епизода 2 (Видео)

Доколку не ги гледавте Фчерашни Новости, еве ви ги овде…сервирани на тацна   Следете ги Фчерашни Новости на:  Фејсбук , Инстаграм  и Јутјуб 

Промоција на монографијата „Маестро Александар Џамбазов“

ЦЕМ, СОКОМ и Литература.мк ве покануваат на промоција на монографијата „МАЕСТРО АЛЕКСАНДАР ЏАМБАЗОВ Живот низ сеќавања, афоризми, сентенции“ од музиколозите Јулијана Папазова и Елени Новаковска Книгата е во издание на Центарот за музикологија ЦЕМ, а е создадена по иницијатива н...

На денешен ден станав БЕБЕ

Само што се родив ми дојде да викнам: „а бе докторе, пушти парново појако или врати ме назад, скроз измрзнав, па крај на ноември е, имај милост, имаш ли ти деца?“ Ама си преќутев пошто уште не знаев да зборам а тогаш мајка ми ме гушна, ме стопли и додека паѓав во првиот сон...

Тато, гледај iPhone, сакаааам

„Тато, гледај iPhone, сакаааам“. „iPredmene“. — Фрапиран (@jocoska) February 26, 2013