Топла насмевка

Влегувам во најблиската пиљара и одма и’ се обраќам на продавачката: „Добар ден, ми треба една топла насмевка“ „Не продаваме

Прочитај повеќе

Ем вежбате, ем Ви плаќаат за тоа

Како ви се допаѓа идејата да заработувате дури вежбате? [dropcap]„Ч[/dropcap]екорите се пари“, е мотото на Sweatcoin. Доколку ви е потребна мотивација

Прочитај повеќе

Знаете ли…

Знаете ли уште колку патриоти ќе се појават годинава, што нема да одат во Грција на одмор? Знаете ли дека

Прочитај повеќе