Зошто водата има рок на траење?

Флашираната вода се продава со рок на траење на амбалажата, но тоа не значи дека таа не е добра за пиење по истекот на означениот датум на шишето

Не е дека јас без тебе не можам

не е дека јас без тебе не можам ех, како што би рекле старите дека без секој се може и дека човек со човек сраснат не е дека секој сам се раѓа и сам умира ех не е дека јас сум од твоето ребро создадена а дека ти си мојот јаболков грев или дека без тебе не би се снаоѓала не е дека...

Клаберите што се дрогираат со какао

Кокаинот стана демоде – веќе некое време има нова дрога по светските клубови, а на сите ни е многу добро позната – сирово какао. Веројатно првото нешто што ви доаѓа на ум е – како побогу може главната состојка на чоколадото да се користи како дрога за жу...

Новиградска оаза за одмор од соништата

Некогаш тивко рибарско село во Истра со текот на годините стана една од најпопуларните туристички дестинации, но притоа сепак успешно ја задржа препознатливата, интимна атмосфера типична за малите медитерански градови. Ако сте во потрага за идеално патување ова лето, романтичниот...

На денешен ден: Панчев, Sвезда…Шампиони

Црввена Sвезда на денешен ден во 1991 стана европски фудбалски шампион… Нашиот Дарко Панчев го постигна решавачкиот гол за победата од 5 : 3 на пенали. На денешен ден, пред точно 25 години на стадионот “San Nicola” во Бари, Црвена Sвезда од Белград го совл...

Кога сексот е најдобар?

Изненадувачки нови податоци откриваат дека најдобриот секс во животот допрва доаѓа!

Дали вежбањето предизвикува стрес на срцето?

По напорен тренинг често мускулите во рацете и нозете не болат и се воспалени од замор, но што се случува со срцето кое исти така е мускул?

Фчерашни Новости – Епизода 5 (Видео)

Доколку не ги гледавте Фчерашни Новости, еве ви ги овде…сервирани на тацна

Почина Бата Живоиновиќ – Почивај во мир Валтер

Бата, почивај во мир #batazivojinovic #valterbranisarajevo #rip #legend #yugoslavia A video posted by Мајка Ти и Татко Ти (@majkatiitatkoti) on May 23, 2016 at 1:58am PDT

Збогум Валтер

  Легендарниот актер Велимир Бата Живојиновиќ синоќа почина во Белград по серија здравствени проблеми. Глумеше во повеќе од 280 филмови и ТВ серии. Велимир Бата Живојиновиќ е роден на 5-ти јуни 1933-та година во селото Корачица во близина на Белград. Талентот за глум...