Сколивуд

Гледам вчера, пред зграда работници бетонираат едно парче пред влезот. Толку се израдував што веднаш оставив отпечатоци од дланките и се потпишав… Работниците не ме препознаа… после не ме препозна ни же...

Говедско на бургундски начин

Француската кујна изобилува со рецепти во кои подготовката на месото се комбинира со употребата на некои од нивните најдобри вина. Таков е и овој рецепт за говедско месо подготвено на бургундски начин. Состојки: Говедско месо – 500 гр. Морков – 1 Кромид R...

Погледнете ги значајните промени на Леонардо ди Каприо во текот на годините

Со или без Оскар, тој е одличен актер и може одлично да одигра било кој карактер.