Која љубов на светов му остана????

Која бре љубов?!!! Се одродивме Станавме ѕверови со кафези во срцата И слободно шетаме околу Касаме Без усул Без трошка сочувство На туѓата мака како на заразна болест гледаме И рака не подаваме Небаре ќе ни се исуши ако некому помогнеме Пишуваме за љубов ...

Тато, тато…стварно немавте интернет?

Со газдава мој бевме на гости. Домаќините му се стари пријатели, муабетчии. Зборуваа за се и сешто. Синчето нивно го впива секој збор од муабетот. Одеднаш темата е…интернет. Домаќините и газдава мој, заеднички констатираа дека се би било различно да имале интернет кога биле...

Кејт Бланшет: Од бездомничка до примабалерина

Повеќе лица на познатата актерка Добитничката на две престижни филмски награди Оскар уште еднаш покажа дека лесно може да се трансформира во било кој  карактер Убавата актерка Кејт Бланшет стана ѕвезда на новиот уметнички проект. Берлинскиот уметник Julian Rosefeldt кој ќ...

Брз сендвич со чаден лосос

Обичниот секојдневен сендвич секогаш може да стане нешто посебно доколку во него се додадат парчиња чаден лосос. Состојки: Интегрален леб – 4 кришки Чаден лосос – 2 кришки Крем сирење – 2 лажички Краставица – 1 Домат – 1 Варено јајце &#...

Китење Со Туѓи Перја

..нели кога ќе облечеш нешто туѓо, мислиш дека најубаво ти стои, пошто никогаш не си го имал?..е така е и со туѓите збор… Posted by MAJKA TI I TATKO TI on Monday, December 1, 2014

Двајца се караат…

Двајца се караат – бившиот користи. — Госпоѓица (@ZenskiPrikazni) June 7, 2013

15 Ноември

-Овие стихови се напишани на денешен ден пред точно 22 години, во болницата што ги има истите иницијали како и Брижит Бардо 15 Ноември Колку тага имаше во тој последен дупли шток, испиен во Аеро-клубот, тој 15-ти Ноември, на исфлеканиот шанк со вчерашен весник. Колку рани, солз...

Не ме опоменувај дека треба да напишам “ВО” наместо “У”

Тоа што некој ме опоменува дека треба да напишам “ВО” наместо “У” , апсолутно не ми мења дал да го отерам “у курац” или “во курац”. — Кројачот од Панама (@Krojacot) August 13,...