Помогнете Ми Докторе…

..се` додека убавиот долен веш се чува само за на доктор, а вие сте релативно здрави, значи стварно не сте здрави.. и сте од Македонија..

Зошто ми наплаќате РТВ такса кога јас немам телевизор?!?

Отишол некој да се жали во МРТВ и вели:- “Зошто ми наплаќате РТВ такса кога јас немам телевизор?!?“- “Имате лаптоп, па… Posted by Emilijan Iljoski on Monday, November 30, 2015

Коби: Драга кошарко, време е за збогум

Легендата на Лејкерси синоќа, на изненадување на многумина, ја соопшти својата одлука дека актуелната сезона е и негова последна во НБА лигата. Изненадувачки, не затоа што не беше очекувано дека ова ќе биде последна сезона за Коби Брајант, туку поради начинот и моментот во ...

Не се плашете ако ве напушти со тресок на врата

Не се плашете ако ве напушти со тресок на врата. Страшното е кога ќе си отиде на прсти без да ја осетите. Е таа не се враќа бе лепотане! — Purp (@JustPurpling) March 10, 2014

Ќофтиња Со Авокадо

Совршена комбинација на месо и авокадо спакувана во ова вкусно и едноставно за подготовка ќофте. Состојки: Мелено јунешко месо – 450 гр. Лук (мелен) – 2 Јајце – 1 Магдонос (свеж, исечкан) – По вкус Табаско сос – По вкус Сол – 1 лажица Би...

Не барам простување

Сега сме рамноправни во нерамноправноста Пак се враќам на темата “Југоносталгичари”, омилен термин на некои тука. Овој пат со повод. Да не треба да се извинувам што сум родена во едно друго време и долго паметам, да не треба да се извинувам што мојата татковина тога...

Акo женaтa е убaвa…

Акo женaтa е убaвa, кaжи и декa е умнa. Акo е умнa, кaжи и декa е убaвa. Акo ништo не пoмoгне, кaжи и декa oслaбела.

Крокети од компир со сусам

Превкусни посни крокети од компир, растителен кашкавал и сусам. Состојки: Компир – 500гр Брашно – 200гр. Маргарин – 40гр. Вода – 50мл. сол и вегета – по вкус Растителен кашкавал – 150гр. Сусам – 200гр. Инструкции: Чекор 1: Излуп...

Исповедите на еден Психотичен Ум – прв дел

Добро. Ова ич не беше лесно. Главата ми прска. Олку не сум плачел со години. Ебате пиздата. Што муж ќе бев? Кој муж бе сивоњо една одамна го изгуби тој епитет. Кај ми е пивото? Еве го. Цркни! Кога ти викав пред 5 години додека се’ уште имаше надеж за тебе да идеш на психотерапија...