16 логични причини зошто мажите кои пијат виски се најдобри љубовници

Отсекогаш сум сакала мажи кои се како моето омилено виски- силни и со исончан тен. Она што го сфатив со

Прочитај повеќе

Малку Познат Факт: Русите И Компјутерот

Машини за куцање VS Компјутер Руските јавни услуги сеуште користат машина за куцање наместо комјутер, со цел да го избегнат

Прочитај повеќе

Имав врска со психопат, ова е мојата приказна…

Можеби јас бев крива што стана таков, не знам, но кога ќе си го помислам ова си велам дека не

Прочитај повеќе

Ова се приказните на Пауло Коелјо кои никогаш нема да ги заборавите

Феноменалниот писател кој се наоѓа на листата на 15 најдобри писатели во светот, Пауло Коелјо и тоа како го заслужува

Прочитај повеќе

Едно Е Да Си Самоуверен, Друго Е Да Си Препотентен

Луѓето често ја мешаат самоувереноста со препотентноста, односно не ни знаат дека наместо самоуверено и силно, делуваат препотентно и одвратно.

Прочитај повеќе