Вистинскиот Маж Не Се Двоуми Кога Ќе Ја Пронајде Вистинската Жена

  Најголем дел од животот го поминуваме во потрага по совршената жена, но дури и кога ќе ја пронајдеме сепак

Прочитај повеќе

Малку Познат Факт: Колку Вкупно Плочи Продале Битлси

Ливерпулските мега-ѕвезди и продадениот тираж Статистиката покажува дека The Beatles продале повеќе плочи од Боб Марли, Тупак, Нирвана, Канје Вест,

Прочитај повеќе

Сакам да се самоубијам…

Тоа е тоа што те убива пред да се самоубиеш самиот… Искрен текст напишан во почетна фаза на депресија, кој

Прочитај повеќе

Баленсијага, Некогаш И Сега

Редизајнирани култните креации на основачот на модната куќа Баленсијага. По повод годишнината од смртта на големиот дизајнер и моднен мајстор,

Прочитај повеќе