НЕ ЧИНИ ЧОВЕК ПРЕМНОГУ ДА МИСЛИ

Од дневна го слушам паничниот глас на Соња: -Леле Зокииии што ти е, ти ја нема главата!!!! -не викај ма , во фрижидер сум. Одма доаѓа во кујна, ме гледа, превртува со очите: -добро бе, со кој памет си ја ставил главата во фрижидер?“ -да се олади малце, ми зовре од многу мислење....

Што Е Со Позитивната Енергерија

1. Сиромаштија 2. Снемува струја 3. Нервоза и пцуење 4. Доаѓа струја 5. Позитивна енергија 6. Сиромаштија

11 причини зошто “прљавите” разговори го прават сексот многу подобар

Сите сакаме секс, страст. Сакаме да се почувствуваме посакувани. Сексот не е само рутинска работа, збир од моторни движења, ние сакаме жежок секс. Најдобар начин да го остварите ова е да го зачините со неколку валкани зборови. Валканиот разговор е одличен начин да го подобр...

Филмската Дива На Плакат За 68. Филмски Фестивал Во Кан

Легендарната Ингрид Бергман Денес беше најавен еден од најважните кинематографски настани во форма на плакат кој го краси музата на Алфред Хичкок и Роберто Роселини, филмска ѕвезда Ингрид Бергман Овогодинешниот филмски фестивал во Кан ќе се одржи од 13.-24. мај. Франц...

Малку познат факт: Кои мажи имаат повеќе секс

Посреќен брак и повеќе секс Истражувањата покажале дека мажите што помагаат во домашните обврски имаат посреќен брак и повеќе секс. ЗАКЛУЧОК: ОВА ИСТРАЖУВАЊЕ СТО ПОСТО ГО ВР...

Искривени времиња

Ех, какви се овие времиња… никакви би рекла јас. Зошто? Затоа што луѓето наликуваат на искривени дрвја кои што и даваат на целата слика искривен изглед кој не доликува на ништо. Каде е искреноста, добрината, каде е сочувството со туѓата несреќа, советите без искривена нам...

Тешко може да се одолее на овој модерен пар

Некои работи едноставно се подобри кога се поврзани, или се барем посилни. Тоа може да се каже за познатиот моден пар, Џастин О’Шеј и Вероника Хајлбрунер, каде што величината на едниот не ја надминува онаа на другиот, туку, напротив, овие две енергии фанта...