Насмеани Бебиња

ТАА Е ТАА НАСМЕВКА КОЈА ГИ РАЗНЕЖНУВА И СРЦАТА ОД КАМЕН

13 извинувања кои ги заслуживте, но никогаш не ги добивте, токму тие ве направија посилни

Што ќе се случи ако во текот на целиот ваш живот ги добиете сите потребни извинувања што сте ги заслужиле? Дали тогаш вашиот живот ќе биде подобар или полош?  Ако зборуваме за идеален свет најдобро би било сите ние да сме чесни и да ни е жал за грешките и неправдите...

КАКО БАБА МИ СИ

Кога некој ќе те спореди со баба му, може да биде комплимент само ако станува збор за готвење, се останато е тешка навреда. 

Сем Смит и Џон Леџенд Објавија Заедничка Песна

Повод за ова дуо беше “Red Nose Day” Сем Смит и Џон Леџенд снимија неверојатно добра заедничка песна. Lay Me Down (Red Nose Day 2015) слушнете ја

ИСАИЛО ИЛИЕВСКИ

Моето прво кафе е рано наутро. По отварање очи, следува краток туш, т.е  утринска хигиена, а  во меѓувреме ѓезвето со ладна вода е веќе стаено на ќумбето на дрва(Смедеревац), пред да зоврие водата ставам две лажички кафе, без шеќер. Тоа е тој ритуалот на моето утринско кафе кое е...

Во италијанско Село За 24 Часа Паднал Два Ипол Метри Снег!

Во италијанското селце Capracotta за 24 часа паднал два ипол метри снег