Роберт Дауни Јуниор На 7-годишното Момче Му Даде Бионичка Рака

[fblike]Роберт Дауни Јуниор игра суперхерој во филмови, но тој е исто така херој и во реалниот живот. Седум-годишниот Алекс помина низ

Прочитај повеќе

Зошто е потребно да бидете себични сега за да можете да бидете несебични во трката наречена живот

Сите ние знаеме да бидеме и себични и несебични. Никој не е потполно себична личност исто како што никој не

Прочитај повеќе

Малку Познат Факт: Стриптизетите И Плодните Денови

Од 75 до 150 долари поголем бакшиш Стриптизетите биле набљудувани два месеца и истражувањето покажува дека тие повеќе заработуваат за

Прочитај повеќе

Џорџ Мајкл воодушевен од каверот на својата песна

“Careless Whisper” во изведба на австрискиот бенд “French On Friday” e објавена на ФБ профилот на Џорџ Мајкл. Post by George Michael.

Прочитај повеќе