Сам, но не и осамен: 10 знаци дека сте задоволни со самотијата

Секој доаѓа до еден момент во своите 20ти години кога животот не предупредува дека треба да престанеме да размислуваме само

Прочитај повеќе

Е овака треба да изгледаат вистинските ЛОКАЛНИ избори

Е овака треба да изгледаат вистинските ЛОКАЛНИ избори Се собирате со другарите пред пиење и заедно избирате локал!

Прочитај повеќе

Куќата која го менува обликот

Лондонски архитекти од студиото dRMM дизајнираа зграда, која изгледа како голема модерна штала, а за што станува збор, дознајте подолу… Невообичаена лизгачка

Прочитај повеќе

Малку познат факт: Сексот и мозокот

Сексот ве прави попаметни Редовниот секс ги подобрува конгитивните фукнции и ја зголемува стапката на формирање на нови мозочни клетки

Прочитај повеќе

Неверојатниот Том Хенс Во Новото Видео На Карли Реј Јепсен

Најдобриот дел од ова видео е проклето добриот Том Хенкс [fblike]Карли Реј Јепсен, најпознатa по својот музички хит “Call Me

Прочитај повеќе

Ријана На Насловната Страница На Дигиталното Издание “AnOther Magazine”

Страниците оживуваат пред вашите очи [fblike]Овој месец AnOther Magazine го лансираше бројот, кој може да се нарече хибрид на дигиталната и

Прочитај повеќе